Понад 60 будівель в Україні з вересня 2018 року одержали енергетичні сертифікати. Про це 8 квітня інформує прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.
"З вересня 2018 року і до сьогодні вже сертифіковано 61 будівлю, в тому числі 23 житлових будинки, 18 громадських будівель, 12 закладів охорони здоров'я, вісім навчальних закладів", – сказано в повідомленні.

За словами глави Держенергоефективності Сергія Савчука, незважаючи на той факт, що до 1 липня 2019 року сертифікація енергетичної ефективності будівель здійснюється на добровільних засадах, попит поступово зростає.

Нагадаємо, в сертифікаті енергоефективності вказується, скільки обстежуваний об'єкт споживає енергоресурсів і будь, скільки може заощадити, де і чому енергія втрачається, а також основні рекомендації з проведення заходів для підвищення класу енергоефективності та комфорту в приміщенні. Такі сертифікати є публічними.

"Енергоаудит – це свого роду діагноз для будівлі, який вказує, що вона "хворіє" і як її "лікувати". Фахівці компанії ДТЕК ЕСКО провели понад 800 енергоаудитів, з них 50 – у промисловій сфері, – розповів сертифікований енергоаудитора і менеджер проектів ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк. - Комплексний підхід до зменшення витрат різних типів енергії – в основному, звичайно, теплової – дозволяє скоротити витрати до 70%".

Для підвищення класу енергоенергоефективності необхідно привести стан будівлі до встановлених державою будівельних нормативів, збалансувати системи будівлі. Отримавши звіт про енергоаудит та сертифікат енергоефективності, власник будівлі може провести модернізацію сам, за власні чи бюджетні кошти, може взяти кредит у банку, а може звернутися в енергосервісну компанію, яка виконає всі заходи "під ключ" і гарантує економію енергоресурсів і витрат на них.

"ДТЕК ЕСКО вже виконав на умовах енергосервісу 15 енергоефективних проектів з енергомодернізації дитячих садків і шкіл в 5 містах, в результаті яких місцеві бюджети заощаджують від 20 до 40% витрат на опалення. В промисловості компанія реалізувала понад 20 проектів з ефектом економії від 30 до 90 % енергоресурсів завдяки установці перетворювачів частоти, модернізації систем освітлення і кондиціонування", – розповіла Оксана Ананченко, керівник департаменту по комерційної діяльності ДТЕК ЕСКО.