Поширити європейський досвід енергозбереження в Україні. Такою є пропозиція львівського підприємця, який має досвід модернізації енергетичних об'єктів у Литві і Білорусі.

Спільно з іноземцями українська компанія “Ecopower” вже запустила новітні теплоелектростанції на альтернативних видах палива у кількох європейських містах, - йдеься у сюжеті телеканалу ZIK.

“За своє життя я особисто запустив декілька електростанцій. Їхнє завдання - відійти від російського газу. На сьогоднішній день країни Прибалтики можуть повністю відмовитися від російського газу. Саме тому ці країни так палко підтримують нашу енергетичну незалежність”, - пояснює керівник підприємства “Ecopower” Віктор Пілат.

Про досвід переобладнання власних енергетичних об'єктів розповіли литовці. “Axis Technologies” побудувала не менше 250 енергетичних об'єктів, які працюють на біопаливі, - повідомив представник компанії “Axis technologies” Ремігус Лабунскас. -  Наш ринок - це Прибалтика, Скандинавія, Польща та інші європейські країни. На мою думку, щоби Україна отримала енергетичну незалежність, потрібно побільше споживати місцевих видів палива”.
 
Енергетична безпека має стати складовою незалежності України, - так вважає керівник львівського підприємства. “Потрібно використовувати наші власні багатства. Те паливо, яке маємо тут, зараз і біля себе. Це  деревина-тріска, це і буре вугілля, це і насіння соняшника, якщо це стосується південних областей. Це і сміття”, - пояснює керівник підприємства “Ecopower” Віктор Пілат.
 
Спільно із європейцями львів'яни уже розпочали роботи з модернізації тепломереж у кількох українських містах. Ч