Якщо на дачі немає газу, електрику часом відключають і не завжди в запасі є дрова, а приймати душ і мити посуд ви хочете регулярно, то радимо вам самим взятися за виготовлення сонячного колектора (водонагрівача). Сонячним літом він заощадить непогані гроші, а зробити його можна без особливих витрат - в основному з кинутих на звалищі матеріалів.
Отже, підкажемо вам просту конструкцію саморобного водонагрівача.

 

Як зробити сонячний колектор

Основна деталь – змійовик – поки висить на задній стінці викинутого холодильника.

Ви його демонтуєте і водою видаляєте залишки фреону.
 
Змійовик буде в дерев'яній рамі, що лежить на дерев'яних опорах. На тому ж звалищі підбираєте для цього десяток рейок (від покинутих меблів).

Далі ви знаходите майже новий гумовий килимок, який зазвичай кладуть перед дверима або у ванній. Він буде нижньою стінкою колектора (теплоізолятором).

Верхня стінка буде скляна. Скло ви виймаєте з віконної рами, яку хтось привіз на звалище після заміни на пластикову.

Ще дістаєте бачок для гарячої води, фольгу, ПВХ трубку, вентилі, кріпильний дріб'язок і скотч– можливо, не на смітнику.

Тепер починаєте конструювання. На килимок кладете змійовик. З боків змійовика кладете дві паралельні рейки, рухаєте їх до дотику з ним, але залишаючи невеликий зазор (він буде потрібний при кріпленні змійовика до рами за допомогою хомутів). До цих рейок кріпите верхню поперечну рейку впритул до останнього вигину змійовика (у вас вийде буква Н з високою поперечиною, під якою знаходиться змійовик з двома відводами знизу. На фото це ви бачите догори ногами).

Після цього приміряєте нижню поперечну рейку: відзначаєте місця її кріплення, а також місця пропилів на цій рейці для двох трубок (відводів). Зміцнивши рейку з пропилами, отримуєте раму колектора.

На хомутах, знятих з холодильника, кріпите змійовик до рами, пропустивши відводи через пропили. Самі хомути прикріплювати до рами можна скотчем, але краще гвинтами.

 

За розмірами конструкції обрізаєте килимок, розстеляєте на ньому фольгу і на фольгу кладете раму.
Акуратно перевертаєте все це і з задньої сторони рейками кріпите килимок до рами.

Проклеюєте скотчем щілини між рамою і фольгою та в пропилах нижньої рейки. Цим ви закриваєте доступ прохолодного зовнішнього повітря всередину колектора.

 

Приєднавши ПВХ трубки до виводів змійовика, місця з'єднання герметизуєте скотчем.

 

Накриваєте конструкцію склом і проклеюєте по периметру скотчем. 

Ваш сонячний водонагрівач готовий. Сонячні промені повинні падати перпендикулярно до поверхні скла, тому за допомогою опорних рейок встановлюєте колектор похило. Щоб скло не ковзало вниз, в нижню рейку вкручуєте пару шурупів.

Залишилося прикріпити бачок для гарячої води. Циркуляція води в системі створюється тільки природною конвекцією. Нагріта в колекторі вода розширюється, ставши легшою, піднімається по колектору вгору і через трубу потрапляє у верхню частину бачка. Вона витісняє більш холодну воду на дні бачка, яка по другій трубі перетікає в нижню частину змійовика.

Звідси, нагріваючись, вона в свою чергу піднімається в бачок. (Див. схему).


 


Поки сонце світить, вода, циркулюючи, буде нагріватися все більше. Завдяки тому, що ви розташували бачок вище колектора, у вас не буде ефекту перекидання циркуляції (зворотного руху) через нічне охолодження води в колекторі. Справді, холодна вода буде залишатися в нижній частині змійовика, в той час як тепла – в бачку. Таким чином можна провести невелике водяне опалення невеликої площі вашого приміщення.
У сонячний день ваше дітище зможе нагріти воду до 70°, і це переконає вас у тому, що виготовлення сонячного колектора не було марним заняттям.

За матеріалами сайту:
http://mas-te.ru/sovetyi-masteru/