Днями Державна фіскальна служба України оприлюднила свою позицію щодо акцизного податку на продаж палива, яке реалізується через автозаправні станції підприємствам та підприємцям по договорах поставок. Про це йдеться в листі ДФСУ від 18.03.2015 №9132/7/99-99-19-03-03-17, розміщеному на офіційному порталі служби.

 

Суть позиції податківців полягає в тому, що реалізація палива через АЗС є роздрібним продажем і підпадає під акцизний податок. При цьому, вони обґрунтовують свою позицію посиланням на Правила роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.97 №1442, де зазначено: «Роздрібний продаж нафтопродуктів здійснюється через мережу автозаправних станцій».

 

Асоціація платників податків України ставить під питання вищезгадану позицію ДФС України, адже очевидно, що не кожен факт продажу палива через АЗС є роздрібним продажем. Правила роздрібної торгівлі нафтопродуктами, на які посилається ДФС у своєму обґрунтуванні, не містять заборони на оптовий продаж пального через АЗС.

 

ВГО АППУ має намір ініціювати обговорення позиції фіскальної служби на нараді в Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, яка відбудеться у четвер 26.03.2015 року.

 

В свою чергу, радимо платникам податків доводити, що проведений через АЗС продаж нафтопродуктів був не роздрібним, а оптовим. Для цього варто забезпечити окремий облік продажу пального для комерційного і некомерційного використання. АППУ вважає, що законодавчо обґрунтованих підстав для оподаткування таких продажів акцизом на роздріб не виникатиме при наявності договорів поставок з суб’єктами господарювання з оплатою постачання в безготівковому порядку або у готівковому порядку через касу підприємства та подальшим отриманням пального на АЗС з використанням спеціальних жетонів, чеків тощо.