На цьому наголосив Перший віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» Олександр Карелін під час засідання «круглого столу», що відбулося 26 березня у Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

 

Головною темою зустрічі, яка пройшла в рамках заходів Національної ради реформ під головуванням Президента України, стало обговорення актуальних проблем проведення податкової реформи в Україні. Участь в дискусії взяли народні депутати, представники Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів України, органів виконавчої влади, громадських об’єднань, бізнес-асоціацій та суб’єктів господарювання, науковці.

 

Звертаючись до присутніх, Олександр Карелін зауважив, що крім всіх негараздів побудови податкової системи, які пригадувалися у виступах учасників круглого столу, актуальною залишається проблема адміністрування податків та підбору кадрів фіскальних органів. ВГО АППУ неодноразово наголошувала на необхідності зміни філософії та формату взаємовідносин представників контролюючих органів з платниками податків.

 

Він підкреслив, що саме коректне адміністрування податків є запорукою налагодження партнерських стосунків між платниками податків та представниками органів влади. Існує нагальна необхідність боротьби з корупцією, підвищення професійних навиків працівників контролюючих органів, особливо на місцях. Поряд з удосконаленням податкового законодавства, одночасно необхідно вести роботу з удосконалення адміністрування податків та підвищення професійного рівня працівників контролюючих органів.