Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе узяв участь у круглому столі на тему «Податкова реформа 2016 – фіскальна лібералізація». Захід відбувся 30 жовтня в прес-центрі «ЛігаБізнесІнформ».

 

Захід пройшов за участі народного депутата України, Голови комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної. Приводом для проведення заходу став нещодавно зареєстрований законопроект податкової реформи №3357. Очікується, що він буде внесений до розгляду парламенту вже наступного тижня.

 

Окрім Н.Южаніної в круглому столі взяли участь народний депутат України Тетяна Острикова, заступник керівника секретаріату Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Світлана Воробей, голова податкового комітету Громадської ради при Міністерстві фінансів України Тетяна Шевцова, а також представники бізнесу та громадських організацій.  

 

Автори законопроекту детально зупинилися на нововведеннях та перевагах розробленого нормативного акту. Зокрема, у ньому пропонується провести демілітаризацію податкового контролю, обмежити законом граничну чисельність працівників Державної фіскальної служби, а також позбавити ДФС права будь-якої законодавчої та нормативної ініціативи, щоб остання діяла виключно за правилами та процедурами, розробленими Мінфіном.

 

Грігол Катамадзе висловив свою підтримку законопроекту: «Ми, як Асоціація платників податків України вітаємо пропозицію щодо зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці до 30%, податку на прибуток до 15%, ПДВ до 15%, податку з ФОП до 10% та єдиного соціального внеску до 20%. Про це говорить український бізнес».

 

У документі також передбачено ввести поняття інституту податкових консультантів та визначити професію «податковий консультант». Президент АППУ запропонував залучати до консультацій працівників Асоціації: «У нашій Асоціації працюють дуже фахові спеціалісти, і поки ще законом не передбачено феномен податкових консультантів, але такі консультанти вже точно у нас є».

 

Грігол Катамадзе наголосив, що вважає принципово правильною ідею створення реєстру на бюджетне повернення ПДВ: «Скрізь тільки й чути від бізнесу про це злощасне неповернення ПДВ. Я думаю, що те, що прописано в проекті закону, дасть можливість істотно знизити корупцію у цій сфері».

 

«Останнім часом я багато читаю думки експертів про те, що якщо буде прийнятий цей законопроект, то Міжнародний валютний фонд заморозить відносини з Україною, - додав Г.Катамадзе. - Я хочу звернутися до цих людей. Безперечно, у теперішній важкий час нам необхідна підтримка міжнародних фінансових інституцій. Але МВФ не є благодійною організацією, він дає кредити. Так от рішення проблем потім з цими кредитами лягає на плечі громадян України і на український бізнес.

 

Знаєте, корову спочатку виганяють на пасовисько, а тільки потім доять. Вибачте, що так називаю українську економіку, але це благодатна дійна корова, яку минула влада виснажила як могла. А зараз треба її нагодувати, дати бізнесу дихнути. І на основі цього законопроекту шляхом дискусій і компромісу можна прийти до суттєвої, кардинальної податкової реформи, яка дасть можливість зовсім по-іншому зажити українському бізнесу і українській державі».

 

Наприкінці виступу Президент Асоціації платників податків запросив Ніну Южаніну на з’їзд, що відбудеться 19 листопада в Києві, і на якому буде представлений бізнес з усієї України.