23 листопада в Українському Домі відкрилась виставка художника-фотографа Євгена Дерлеменка під назвою «Дорогами долі. Грузія в моєму серці». Виставка присвячена 310-річчю з дня народження грузинського поета Давида Гурамішвілі. «Це людина, яка вважається символом дружби між грузинами та українцями. Після всіх своїх пригод в молодості, він осів у Миргороді Полтавської області, де прожив 33 роки і створив всі свої видатні твори», - розповів Зураб Топурія, аташе з питань культури Посольства Грузії в Україні.

 

Євген Дерлеменко за свою творчу кар'єру створив 40 фотоальбомів, з них сім присвятив народу Грузії, а два - саме Давиду Гурамішвілі. Автор є засновником жанру фотопоема. За його словами, вперше він потрапив до Грузії у 1976 році і через чотири роки копіткої праці опублікував свою книгу «Колесо хиткою долі: фотопоема за мотивами» Давитіані «Давида Гурамішвілі». «Все побудовано на художньому образі, адже поезія Гурамішвілі має філософський напрямок, і в перекладі багато може загубитися. Також, моя зйомка носить досить своєрідний характер: я йду по тексту, працюю за певним сценарієм», - пояснив Євген Дерлеменко.

 

«Це тільки частина фотографій, якщо надрукувати все, то важко буде знайти зал такого розміру, щоб вмістити виставку», - додав пан Топурія. Він також висловив думку, що Грузія тільки починає відкривати для себе Євгена Дерлеменка і давати йому гідну оцінку.

 

Президент Асоціації платників податків України відвідав відкриття виставки і високо оцінив роботи фотохудожника. Грігол Катамадзе побажав майстру натхнення й подальших творчих успіхів.

 

Виставка триватиме в Українському домі до 26 листопада.