Голова Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі узяв участь у 2-му етапі Х всеукраїнського з’їзду ВГО «Асоціація платників податків України», що відбувся 19 листопада у Києві.

 

«Я хочу привітати всіх делегатів з’їзду Асоціації платників податків України. Дуже приємно мати змогу поспілкуватися з представниками українського бізнесу стосовно питань, які сьогодні нас хвилюють у різних галузях», - привітав гостей колишній Президент Грузії.

 

У своїй промові М.Саакашвілі розповів про досягнення в Одесі: «Ми зробили систему електронних закупівель, удвічі скоротили апарат районних адміністрацій, провели конкурси, оновили прокуратуру області».  Голова Одеської облдержадміністрації відзвітував про упорядковані дороги та роботу патрульної поліції, а також анонсував нову систему детінізації української митниці, яка має запрацювати з 1 березня.

 

«Ми розуміємо, що країна зараз знаходиться в стані стагнації: ми застрягли і не рухаємося вперед. В Україні відбулася революція, загинули люди. Потім на нас напали, і знову відбулася війна за незалежність України. На фоні революційних подій, природно, люди чекали революційних змін. Ми  мали не просто змінити посадовців, а повністю змінити підхід до керування державою. Цього не трапилося, але ситуація вимагає вирішення, інакше не буде подальшого розвитку і зросту.

 

Треба проводити швидкі реформи, і ми пропонуємо «одеський пакет реформ». В першу чергу - реформувати трудові відносини, перевести все на контрактний принцип і відмінити держслужбу, з якої не можна звільнити держслужбовця. По-друге, створити центри послуг по всій країні, де можна буде отримувати усі дозволи за один день. Необхідно також полегшити оцінку приватизації і обмежити кількість підприємств, яких не можна приватизувати».

 

Міхеіл Саакашвілі зауважив, що якщо просто зменшити податки, то нічого не зміниться. «Але якщо зменшити податки і змінити повністю систему, поповнення до бюджету потроїться вже в перший рік. Як це зробити? Привести нових людей на усіх рівнях, створити повністю нову службу.

 

В цілому Україну реформувати дуже просто: потрібно повне перезавантаження влади. Риба гниє з голови, і нема чого нарікати на хвіст або на інші частини риби».

 

«11 грудня завершується строк імунітету уряду України, - нагадав М.Саакашвілі. - Скоріше за все, вони почнуть благати дати їм ще часу. Але часу на реформи було достатньо, а часу красти вже нема, та й красти вже майже нічого. Тому розмова має бути дуже серйозна і перезавантаження має бути повне».

 

Наприкінці Голова Одеської облдержадміністрації ще раз подякував за запрошення: «Я хочу висловити своє захоплення моїм давнім другом Гріголом Катамадзе та його командою. Для нас лінія захисту України проходить через Грузію. Буде Україна успішною – всі будуть успішні. Вітаю вас зі сьогоднішнім з’їздом!».