У Києві відбулася конференція «Університет платника податків: бути господарем своєї держави», організована Українським товариством економічних свобод. Свої лекції в рамках конференції читали запрошені гості: представники руху «Американці за податкову реформу» Лоренцо Монтанарі та Крістофер Батлер, віце-президент Литовського інституту вільного ринку Едіта Маслаускайте, лідер сербського Лібертаранського клубу «Лібек» Мілош Ніколіч та президент Альянсу захисту платників податків Америки Девід Вільямс.

 

УТЕС має намір просувати ідеологію економічної свободи та обмеження ролі держави. Партнерами Товариства у цьому стали два американських об'єднання - «Американці за податкову реформу» і «Альянс захисту платників податків Америки».

 

 

«Альянс захисту платників податків Америки» з 1986 року домагаються реформи податкового законодавства США. «Сьогодні Україна у своєму прагненні здобути свободу знаходиться в центрі уваги всього світу. Для нас, американців, свобода - ключова цінність», - пояснив Девід Вільямс. Він назвав надмірне регулювання однією з головних прихованих загроз будь-якого уряду і припустив, що проблеми оподаткування в різних країнах схожі.

 

Говорячи про відмінності «хорошого» і «поганого» лобізму, Вільямс порадив лобіювати ідеї а не партії: «Партії використовують вас як групу впливу. Я не хочу знати, хто запропонував закон, я хочу знати, добре це чи погано для країни».

 

 

Іноземні лектори у своїх виступах ділилися власним досвідом з побудови груп тиску та лобізму, проведення кампаній за підтримку платників податків, побудови коаліційних зустрічей, відносин з «донорами» тощо. Окремо лектори торкнулися питань відносин зі ЗМІ: як створити успішну медіа-кампанію у тому числі в соцмережах, як створити ефективний веб-сайт, а також як правильно спілкуватися з медіа.

 

«Ви маєте бути відкритими та агресивними з медіа, на запити відповідати негайно, інакше вони не будуть вас цитувати», - зауважив Девід Вільямс.

 

Конференцію відвідали й співробітники Асоціації платників податків України: Радник Президента ВГО АППУ Поліна Колодяжна, старший консультант Управління захисту платників податків ВГО АППУ Ірина Білотіл і керівник прес-служби ВГО АППУ Людмила Шикота.