14 грудня у Бізнес-клубі «Белгравія» ВГО «Асоціація платників податків України» провела Засідання бухгалтерського клубу. У Засіданні взяли участь фахівці Державної фіскальної служби України, Державної казначейської служби України та Генеральної дирекції АППУ.

 

Відкрила Засідання Генеральний директор АППУ Людмила Герасименко. Вона розповіла про досягнення Асоціації за останній час, нових великих платників податків, які стали членами АППУ, про проведені Асоціацією заходи та головну подію - ІІ етап позачергового Х З’їзду АППУ за участю Романа Насірова та Міхеіла Саакашвілі, що успішно відбувся нещодавно у Києві.

 

Начальник Управління методології податку на прибуток підприємств Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування Державної фіскальної служби України Олексій Задорожний детально зупинився на питаннях прибутку підприємств та останніх новинах законодавства. Він розповів бухгалтерам, що їх очікує в Законопроекті №3630, представленому Урядом минулого тижня, – зокрема у цьому проекті закону прирівнюють до переплат всі види авансових платежів та пропонується одна загальна пільга для всіх платників податку на прибуток – так званий інвестиційний податковий кредит для створення матеріальних активів, які підлягають амортизації. Також О.Задорожний повідомив, що Міністерством фінансів затверджена нова форма декларації податку на прибуток, і вони наполягатимуть на її використанні.

 

Головний казначей відділу надходжень, повернень з бюджету та електронного адміністрування ПДВ Департаменту фінансових ресурсів Державної казначейської служби України Андрій Пахарев розповів про механізм звірки та підтвердження сплачених податків: «Інформація до Фіскальної служби України надається як щоденно, оскільки необхідний повний моніторинг податків і зборів, які надходять, так і щомісяця, коли видно вже повну картину звірки, виконання державного бюджету за місяць з усіма змінами. ДФС зі свого боку аналізує ці дані – щоденно та щомісячно. У кінці місяця, після аналізу, між ДФС та казначейською службою підписується акт звірки».

 

Радник Президента ВГО «Асоціація платників податків України» Ганна Білоцерківська виступила з доповіддю про податок на додану вартість в умовах електронного адміністрування.

 

«Важко сказати, в якому остаточному варіанті буде прийнято Законопроект, але зрозуміло, що ПДВ залишиться, не дивлячись на те, що таких проблем з відшкодуванням ПДВ, як в Україні, немає в жодній країні світу. Буде оприлюднюватися реєстр платників, які заявили до бюджетного відшкодування суми податку на додану вартість. Також буде встановлена черговість залежно від подачі декларації.

 

Система електронного адміністрування ПДВ залишиться. Ставка податку залишається на рівні 20%, не дивлячись на те, що у законопроекті парламентського комітету було передбачено зниження ставки до 15%.

 

Суттєва зміна, яка передбачена в обох законопроектах – і урядовому, і парламентському – це реформування спрощеної системи оподаткування і зниження розмірів доходів, при досягненні яких платники податків можуть застосовувати спрощену систему».

 

 Заступник керівника Управління захисту прав платників податків ВГО «Асоціація платників податків України» Катерина Гривнак розповіла про нові правила плати за землю – як зміниться порядок розрахунку земельного податку  у 2016 році.

 

«Ви пам’ятаєте, 28 грудня 2014 року прийнято закон № 71, який вніс кардинальні зміни до розділу, який стосується питання оподаткування землі. Плата за землю із переліку загальнодержавних податків і зборів переведена до переліку місцевих податків і зборів. Це означає, що плата за землю в обов’язковому порядку запроваджується рішенням відповідної Ради, а їх по Україні – 11 тисяч рад».

 

«Якщо ви відкриєте податковий кодекс в останній редакції, то ви побачите, що дуже багато статей відсутні. Якщо раніше ПК передбачав ставки для окремих категорій, окремих суб’єктів господарювання, не тільки загальні, а й зменшені ставки, то зараз вони скасовані. Лишилися чотири основні ставки».

 

Також Катерина Гривнак звернула увагу, що у новій декларації є зміни, що стосуються визначення категорії земель: «Немає адреси земельної ділянки, зате є графа про її кадастровий номер – у разі наявності. На сьогоднішній день існує дуже багато підприємств, які не мають кадастрового номеру, хоча законодавство це передбачає».

 

Наприкінці Генеральний директор АППУ Людмила Герасименко повідомила, що є домовленість ВГО «Асоціація платників податків України» з Державною фіскальною службою України про проведення спільних семінарів раз у квартал і закликала присутніх приймати у них участь.

 

Усі виступаючі учасники мали можливість задати питання, що хвилюють їх в рамках професійної діяльності, подискутувати та отримати вичерпні відповіді. Запити щодо питань, які потребують додаткових вивчень, кожний учасник зможе особисто направити до Асоціації.