22 листопада управлінська компанія «Нова якість» розпочала енергоаудит будинків, які вона обслуговує. Їх в установі 845, йдеться у сюжеті Суспільного.
Зі слів засновника компанії Андрія Бортника, таке обстеження необхідне, аби підготувати рекомендації щодо зниження енергоспоживання будівлі. Його проводять за допомогою тепловізора.
Черкащанка Галина Калініна демонструє вікна у своєму під’їзді. Каже, через щілини у вікнах, у її квартирі холодно. Жінка мешкає тут 45 років. І додає, що її будинок із травня обслуговує компанія “Нова Якість”.
«Ми зверталися, але вони ніякої уваги на нас не звертають, вони просто нас ігнорують, квартплату ми платимо, але допомоги від них ніякої».
алина Калініна каже, що в цьому місяці їй за утримання будинку прийшло 300 гривень.
«З травня місяця все оце як стояло так і стоїть, ще вони нам нічого не помогли і не зробили».
ЇЇ сусідка Тетяна Назаренко мешкає в сусідньому під’їзді. Розповідає, що там теж вікна в аварійному стані.
«Між першим та другим поверхом не закривається стулка вікна і скільки разів ми з цим питанням зверталися так воно нічого не змінилося».
Мешканці будинку за адресою Різдвяна, 4, хочуть, аби їхня обслуговуюча компанія замінила їм вікна у під’їздах будинку. Очільник “Нової якості” Андрій Бортник зазначає, що ця послуга не є в переліку обов’язкових витрат управлінської компанії.
«Якщо мешканці проведуть загальні збори і 50 відсотків проголосує за те, що ці вікна треба помінять, для нас це буде законним».
За допомогою тепловізора – прилада для візуалізації температурного поля, представники компанії оглядають будинок.
«Заміна вікон це гарно, але, як ми побачили зараз приладом, воно не дасть жодного економічного ефекту, вони не відчують це фінансово. А коли ми зробимо утеплення комунікації, вони будуть платити за тепло набагато менше».
Черкащанка Анна Смілянська мешкає в будинку за адресою Героїв Дніпра, 69 у трикімнатній квартирі. Жінка розповідає, що вікна у їхньому під’їзді замінили торік.
«У під’їзді тепло, поставили нові вхідні двері, а також зробили ремонт».
Цей будинок також оглядають за допомогою тепловізора.
«Тут змінені вікна, тут тепловтрати менші, але на будинок, який ми дивились попередній, тепловитрати через радянські вікна теж не великі, тому заміна вікон в під’їзді не дасть істотного результату».
Андрій Бортник розповідає, для чого необхідний енергоаудит будинків.
«Він потрібний для того, щоб кожен будинок зрозумів, які заходи потрібно зробити, для того, щоб в будинку було жити більш комфортно і енергоспоживання було менше».
І додає, перевірку 845 будинків компанія здійснить до кінця року.