Днями в обидвох будинках провели тепловізійне обстеження. Це є черговим кроком до енергоефективності, йдеться на сторінці ОСББ "Незалежність К" у соцмережі, інформують "Вікна".

"Тепловізійні зображення достатньо переконливо розвінчують міф про те, що утеплення необхідно проводити тільки в панельних будинках, бо цегляні мають товщину стін як правило 540 міліметрів, що, на загальну думку, є достатньою для належного теплозбереження. При цьому, не враховується, що панельні будинки будувалися з керамзитобетонних панелей товщиною 340 міліметрів і що цей будівельний матеріал також має відповідні теплозберігаючі показники. Дійсно, цегляний будинок є теплішим від панельного тільки за рахунок товщини стін, але в межах не більше 30%. Тому утеплення однозначно потребують обидва типи будинків", — йдеться у дописі.

Утеплення будинків не є тільки енергозберігаючим заходом, а ще й способом збереження будинку від руйнування.

"Залишковий експлуатаційний ресурс будинку, якому більше 35-ти років, складає ще додатково 5-10 років. Після цього появляється ризик руйнування стінових матеріалів внаслідок циклічного повторення процесу промерзання-розмерзання стін. Утеплення будинків продовжить термін комфортної експлуатації такого житла ще мінімум на 50 років", — наголошують у соцмережі.

Результати тепловізійного обстеження будинків №4 і №6 на вулиці Незалежності: