Євген Ричка розповів, що через неактивність голів ОСББ, з 5,3 млн грн фінансування профільної програми доведеться зняти 1,6 млн грн та направити їх на потреби «Декоративних культур» або «Полтаватепло»

«Полтавщина» вже порушувала на своїх сторінках тему, м’яко кажучи, невеликих темпів в реалізації міської програми підтримки ОСББ, яка була прийнята Полтавської міськрадою у 2019 році. Вона передбачає фінансування ремонту житлового фонду тільки у тих будинках, у яких створені ОСББ. Місто повинно допомагати в ремонтах на умовах співфінансування: 70% платить місто, 30% ОСББ.

Однак голови ОСББ скаржаться на фактичну мертву програму, що демотивує співпрацювати з міською владою. Так, перше ОСББ, яке вирішило взяти участь у програмі співфінансування ремонту — «Тимошенка, 6» — вже рік не може знайти через управління ЖКГ компанію-підрядника. Відповідні тендери оголошувалися вже двічі, але не відбувалися через відсутність пропозицій від учасників.

До демотивації можна додати й відновлення ремонтів під’їздів та дахів будинків, у яких не створено ОСББ, коштом бюджету.

При цьому у Полтаві дійсно є старі будинки, так звані «сталінки», які потребують дороговартісних капремонтів, в першу чергу — дахів. Наприклад, будинки на вул. Пушкіна, 88 та вул. Петра Юрченка, 21/9.

На тему «живучості» програми та сьогоднішнього стану справ «Полтавщина» мала розмову з заступником міського голови Євгеном Ричкою.

— Якщо говорити про ремонт покрівель, то ми ремонтуємо тільки над ліфтовими шахтами і над приміщеннями загального користування, говорить заступник міського голови. — Однак ми робимо це за остаточним принципом. Збираємо всю проблематику з усіх будинків, і коли розуміємо, що ми закриваємо якийсь шматок важливої роботи, а у нас залишаються кошти, то ми закриваємо найбільш аварійні будинки, на підставі звернень громадян.

Ми не самі вибираємо будинки, щоб не говорили, що у нас є якийсь інтерес. Ми отримуємо звернення мешканців, розглядаємо їх та ухвалюємо рішення. Ремонтуємо або дах, або вікна. Ремонти в під'їздах — нова штукатурка, фарба, бильця — ми не проводимо, бо це приносить соціальну напругу, тому що кожен мешканець хоче отримати своє бачення ремонту. А нові вікна в жодного мешканця заперечень не викликають.

Щодо програми підтримки ОСББ, то вона, за словами Євгена Рички, таки діє, хоча частину запланованих на 2021 рік не буде використано:

— На підтримки ОСББ на початку року ми подали суму 1 млн грн (в реальності використаємо 700 тис. грн). Це ремонти житлового фонду зі співфінансуванням 70/30. Інший напрям — 4,3 млн грн по програмі відшкодування процентних ставок за кредитами з реалізації заходів енергозбереження. Але голови ОСББ не надто активно брали участь у програмах, тому із загальної суми в 5,3 млн грн ми знімемо 1,6 млн. Вони підуть або на «Декоративні культури» або на «Полтаватепло». А на початку року знову проситимемо у депутатів фінансування. Тому не можна сказати, що програма не діє. Раніше були непорозуміння між головами ОСББ та екс-керівником управління Сінельніком, тому що він однобоко себе вів. Але наразі я перебуває на контакті з головами ОСББ, а також з депутатом Юлією Городчаніною, яка опікується напрямом ОСББ.

Нагадаємо, у вересні ми писали про відновлення ремонтів у багатоповерхівках коштом бюджету. Станом на вересень відповідний розділ Програми розвитку ЖКГ містить перелік з 44 будинків. На практиці, за фінансування у 10 млн грн, підрядники можуть встигнути відремонтувати до кінця року тільки 12 будинків. Ще для 18 будинків проектна документація (енергосертифікат, проект та його експертиза) лише готується.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»