Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе взяв участь у публічній консультації «Реформа Державної фіскальної служби України: бути чи не бути?», що відбулась 9 листопада у Міжнародному Центрі Перспективних Досліджень.

 

Організатори запросили експертів обговорити розвиток нових методів адміністрування податків, перспективу переходу ДФС від каральних функцій до сервісних, відповідний досвід зарубіжних країн тощо. Своїми думками ділилися голова Наглядової ради МЦПД Віктор Масштабей, директор Навчально-наукового інституту економіки, оподаткування та митної справи Національного університету державної податкової служби України Костянтин Швабій, голова Комітету з питань трансфертного ціноутворення Асоціації податкових радників Лариса Врублевська, директор ГО «Палата податкових консультантів» Лариса Антощук, координатор громадської платформи «Нова країна» Тарас Козак та інші.

 

Президент АППУ висловив свою думку: «Доки ми тут з вами обговорюємо ці питання, до бізнесу приходять Міністерство внутрішніх справ, Служба безпеки, прокуратура, не кажучи вже про фіскальні служби. І всі вони перевіряють. Так бізнес не виживе ніколи, тим більше в нинішній ситуації в країні. Я чудово розумію стан справ і біду на сході України. Але ті, хто займаються реформуванням фіскальної служби, не знаходяться на сході України. Тому давайте переходити від слів до справи.

 

Помиляються ті, хто думає, що можна провести реформу і поставити крапку. Найважча реформа, яка була в Грузії – це було реформування податкової та митної систем. Вони остаточно сформувались десь за п’ять років. Досвід Грузії говорить про те, що час дуже швидко йде вперед. Нам зараз треба усім сконцентруватися на тому, щоб до кінця року зробити кардинальні зміни у податковій сфері, у томі числі і в реформуванні самої структури фіскальної служби і рухатися далі. І найважливіше – чути український бізнес».

 

Грігол Катамадзе висловив побажання, щоб усі сьогодні в цей важкий час взялися за руки: «Зараз не час сперечатися, хто головний, хто перший, хто другий, хто перший зареєстрував законопроект і т.ін. Що заважало уряду після 3 вересня, коли була розглянута концепція податкової реформ на Раді реформ при Президенті, до 26 жовтня зареєструвати законопроект?

 

Дуже добре, що вже зроблено перший крок, і парламентський комітет зареєстрував Законопроект. Тепер треба його доопрацьовувати, вносити доповнення, щоб найближчим часом було прийняте максимально прозоре, просте і зрозуміле для бізнесу податкове законодавство, яке б задовольняло обидві сторони: і бізнес, і фіскальну складову держави».